Eni nuk ka pasur vetëm një destinacion për këto pushime, por ka lëvizur në shumë vende, e ndërsa një ftesë për në Shkodër, bëri që ta njohë më mirë këtë vend të mrekullueshëm, që nga pedonalja deri tek kalaja e rrallë e Rozafës. - Part 2 Lakuriqësia është problem i madh i njerëzve, prandaj evolucioni ka bërë që njerëzit të mbulohen. Ndahet nga jeta babai i Eni Çobanit: Iku njeriu im i shtrenjtë Publikuar tek: aktualitet, më 15:53 26-03-2015  Babai i Eni Çobanit, prof. Hysen Çobani. Në ditën e lindjes së tij, ajo i ka bërë... Vetingu 11:03 - 12 Janar, 2021 . Rubrika e saj “Shihemi në gjyq”, te “E diela shqiptare” ka zgjidhur mjaft probleme ligjore të qytetarëve. Kjo do të bëjë të investoni në gjëra, që në të ardhmen do t’ju sjellin të ardhura. Ish-drejtori i përgjithshëm i Teatrit Kombëtar të Greqisë, Dhimitris Ligniadhis, është arrestuar pasi akuzohet për abuzim seksual me të mitur dhe përdhunim. “Të shpërndajmë mes nesh ngrohtësi e mirësi”, iniciativa humane e znj. A. Publikuar në May 28, 2020. Është aktualisht një ligj për privatësinë…. Ishte emergjenca për të patur një ligj të fortë kundër vjedhjes së materialeve private dhe publikimit të tyre, me çfarëdolloj përmbajtje qofshin. Eni Çobani jeton me vjehrrën tregon edhe sher ret midis tyre : Ju mos kujtoni se… E, zëmë sikur u gjet fajtori/fajtorja e publikimit të kësaj videoje. Por në rastin konkret që po flasim, është tejet private. Sheiku çmendet pas Eni Çobanit, ja çka i shkruan publikisht. Dhe nuk vishemi vetëm me rroba, por vishemi me personalitet, me autoritet dhe jetë…Në rast se do kishte qenë femër, jeta private është e njëjtë për çdo njëri, nuk ka gjini kjo gjë. Së fundmi një E ndan një pe i hollë, kuptohet. Për çdo të dielë Eni prezanton histori të ndryshme të realitetit shqiptar, duke lobuar fort për njohjen … Eni Çobani mendon se nuk do të kishte kaq solidaritet, si në rastet mashkullore…. Duke mos e ndarë pjesën e jetës publike me atë private, sot po shkatërrohen familje, po shkatërrohen karriera që janë ngritur me zor ndër vite. Besoj falje publike. Po, edhe kjo çështje zgjidhet me ndërmjetësim, me dëmshpërblim financiar. Ndërkohë, situata e Ballës është krejt tjetër, fusha e tij private është krejt e pastër, pa asnjë lidhje me jetën publike. 0. Ka disa personazhe të cilët kanë qenë gjithnjë të rezervuar, qoftë për nga jeta e tyre private apo në ekspozimin e formave të trupit. I ndjeri shkoi në Islandë në dhjetor të vitit 2014 dhe pasi mësoi gjuhën, u njoh me një femër dhe u martua, me të cilën…, Akademiku Artan Fuga ka komentuar ka komentuar lajmin e dhënë nga kryeministri Edi Rama se vaksinimi i të moshuarve do të vijojë nga kjo e dielë me personalitetet që janë mbi 80 vjeç, duke e quajtur këtë vendim një krim, apo genocid. Ngjarja duhet të shërbejë edhe si mesazh për çdo koleg të medias dhe të fushave të tjera publike, që duhet të jeni më të kujdesshëm me sjellje. Implikimi i zyrës, implikimi i ambienteve publike, implikimi i personave të tjerë në krah dhe që janë zhvilluar në ambiente publike, është tjetër gjë. Është e rëndësishme që të mos lejoni kokëfortësinë të ndikojë në marrëdhënie…. Po të ishte një femër, konotacioni do ishte më shumë negative. në zyrë? Dhe asaj do ti visheshin të gjitha epitetet e mundshme. Juristja Eni Çobani publikon foto apo video nga rubrika saj “Shihemi në gjyq” si dhe nga jeta private, ku nuk kalojnë pa marrë komente pozitive nga ndjekësit. Gjërat private nuk duhen përdorur nga askush, as individ, as institucion, as media, askush, ndaj them se duhet në mënyrë emergjente ligji i “privacy”…. Edhe rrjetet sociale e kaluan çështje dytësore lavdërimin apo përgojimin e kandidatëve të partive për zgjedhjet lokale. November 30, 2018. Eni Çobani , si rrallëherë ka publikuar në rrjetet sociale një foto me bashkëshortin e saj. Nga. Ajo është në proceduara gjyqësore të gjata prej vitesh dhe ne presim vendimmarrjet e fundit. Twitter. Gjithë ngjarja që paraqitet në video është një liri, një liri për të vepruar me trupin siç dëshiron, pa prishur qetësinë e askujt. Eni Çobani flet hapur dhe tregon pishmanin e mamasë së saj: Nuk isha kurrë…(video) Kështu që nuk mund të dënosh një veprim privat, kur ai nuk cënon një ambient publik dhe ky duhet të jetë parimi i gjithkujt. Interneti po bëhet një shkatërrim sa i përket karrierës dhe personalitetit, spiunimi e përgjimi po ndodh kudo me stilolapsa, ora, vëth, unaza etj., dhe nuk e di me kë po flet. Viber. A mund ta lajnë financat një dëmtim imazhi të tillë që rrezikoi shkatërrimi karriere dhe familjeje? Kur keni ruajtur atë keni çdo sukses me vete.” Dhe me këto fjalë inspiruese nga Eni Çobani, bëni një kujtesë të vogël sot se sa e rëndësishme është për ju familja dhe jepni një përqafim a telefonatë të gjithë familjarëve që jua mbushin zemrën me shumë lumturi!/news331.al. “Nuk e lemë biznesin e vogël në këtë derexhe”/ Grida Duma takim me të rinjtë në Kavajë: S’ka më gjobëvënës, amnisti! Këngëtarja Anxhela Peristeri është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku gjenden më pranë ndjekësve të saj me foto dhe video nga jeta private. Gjyqtarja e njohur është mjaft aktive në rrjetet sociale ku e kemi parë të ndajë me publikun shumë momente nga jeta e saj profesionale, por shumë pak nga jeta private. Edhe pse është personazh publik, pasi dhoma e gjumit është private. Janë mbuluar pikërisht për ato pjesë intime, që janë private dhe s;mund të bëhen publike. © 2021 BalkanWeb. Por a kemi ne ligje kundër fenomeneve të tilla, që janë në koherencë me zhvillimet e fundit teknologjike? All posts tagged "eni cobani " Showbizz 10:39 - 20 Janar, 2021 “A ta kam thënë sot, sa fat kam që jam me ty?”/ Eni Çobani i dedikon bashkëshortit fjalë dashurie . Janë ende plot të tillë që ne nuk i kemi parë kurrë me rroba banjo, apo me një dekolte më të zbuluar. Në postimet e saj të ndryshme, juristen e njohur jemi mësuar që ta shohim të kuruar në çdo detaj. Siç rrëfeu Eni, ajo dhe Aveniri janë njohur nga një rreth i përbashkët familjar. Shpesh me pyesin cfare eshte suksesi dhe shume thjesht ju pergjigjem me dashuri: Suksesi nuk eshte abstraksion por eshte realiteti qe ti jeton dhe per mua sukses eshte vetem nje gje FAMILJA. Eni Çobani: Janë dhënë 75 mijë euro, është bërë një kontratë sipërmarrje, në mes është motra me motrën. Pra jeta fiziologjike dhe biologjike pranohet për burrat, ndërsa për femrat jo. Janë gjëra thellësisht private, që as duhen diskutuar…, Edhe pse është personazh publik? Por besoj se në rastin ku në videon intime shfaqet një mashkull, ka patur solidaritet mashkullor sepse vetë shoqëria shqiptare është maskiliste. Tashmë edhe personazhi kryesor tek rubrika "Shihemi Në Gjyq". Juristja Eni Çobani është tepër aktive në rrjete sociale dhe vazhdimisht ndan me ndjekësit e saj të shumtë copëza nga jeta e saj private. Dëmi është i jashtëzakonshëm dhe sigurisht ngelet në sy e keqa. Në momentin që liria ime nuk cenon lirinë e tjetrit e tjetrit atëherë nuk ka asnjë problem. Eni Çobani Ndërkaq, ashtu siç ka paralajmëruar vetë Balla, tashmë ka nisur një betejë ligjore që ai të jetë viktima e fundit e këtij sulmi të paprecedentë ndaj privatësisë së individit. Ne lakuriq lindëm, por vishemi rrugës. DASH shpall Ardian Dvoranin kampion në luftën kundër korrupsionit, mes 12 individëve të përkushtuar ndaj transparencës dhe llogaridhënies. Avokatja i ka dedikuar edhe disa […] Megjithatë, në jetën private,njeriu nuk mund të jetë kaq i kufizuar. Eni Çobani ka kujtuar momentet e para të nisjes së eksperiencës televizive. Mediat vendase bëjnë me dije se ai është Armando Beqiri me origjinë nga Shqipëria. Pyetjeve të njëpasnjëshme të Rudinës për lidhjen e dashurisë, Eni iu përgjigj hapur, madje edhe duke rrëfyer për herë të parë në ekran detaje nga jeta private dhe momentet e para të lidhjes intime. WhatsApp. TIRANE- Javën e kaluar politika mbeti pa vëmendjen kryesore mediatike. Aktualitet Juristja më e njohur shqiptare surprizohet në ditën e saj të veçantë…! Kur keni ruajtur ate keni çdo sukses me vete. Kjo na bënë njerëz, ndryshe do jetonim në botën primitive, ku njerëzit do jetonin lakuriq e nuk e kishin problem. Mendoni se ka ndryshuar mentaliteti shqiptar lidhur me intimitetin dhe a do të ishte e njëjta sjellje, nëse do ishte një personazh publik femër? Zhdëmtimi moral është shumë i rëndësishëm, fitohet një e drejtë pastaj se sa e besojnë të tjerët, kjo ka pak rëndësi. Vrasja e gazetares malteze, një nga të akuzuarit ndryshon qëndrim, deklaroh... Jorida Tabaku i përgjigjet Veliajt: Kryebashkiaku i Tiranës vazhdon sulmet ... Presidenca i kthehet kryeministrit: O faqezi! Videot ishin rezultat i një sulmi ndaj jetës private të gazetarit, për të cilat Balla bëri një sqarim publik në televizionin ku ai punon dhe përkohësisht ka preferuar të rrijë pak kohë larg ekranit. Por së fundmi ajo i ka surprizuar fansat teksa është shfaqur pa make-up, thjesht ujë e sapun. 55-vjeçari, i cili është edhe regjisor i njohur, ne datën 6 shkurt dha dorëheqjen nga posti i tij, për shkak të disa denoncimeve të bëra ndaj tij për abuzime seksuale. “Me njeriun që kam 22 vite bashkë” shkruan Eni ne foton që ka postuar në Story ndërkohë në postimin në kryefaqe, ajo shkruan: “Shpesh më pyesin çfarë është suksesi dhe shumë thjesht ju përgjigjem me dashuri: Suksesi nuk është abstraksion por është realiteti që ti jeton dhe për mua sukses është vetëm një gjë: FAMILJA. Por te paktën zhdëmtimi financiar e monetar dhe një kërkesë falje nga fajtori/fajtorja, do të ishte e drejtë. Inkurajim i jashtëzakonshëm! Pasi kanë bërë disa herë tentativa për ta zgjidhur Mria ka vendosur ta bëjë publike shqetësimi e saj. Së fundmi Eni ka publikuar në profilin e saj të Instagram-it një foto shumë pranverore, ku ka pozuar e buzëqeshur pranë disa luleve. Pasi kanë bërë disa herë tentativa për ta zgjidhur Mria ka vendosur ta bëjë publike shqetësimi e saj. A post shared by Eni Cobani (@enicobani) on Jun 30, 2019 at 12:20pm PDT. Eni Çobani nuk është vetëm një ndër figurat më të preferuara në televizion apo tek "E Diela Shqiptare" pasi ndjekësit e saj në Instagram shtohen çdo ditë. Çfarë shume do ta lante këtë dëm? Por epoka e internetit dhe e Instagramit duket se po i inkura Është bërë në dhomën e personazhit, në privatësinë e tij, pa prezencën e askujt. Janë bërë 5 vite tashmë nga dita e parë e fillimit të “Shihemi në Gjyq”. Nuk ka implikuar askënd, as ka ofenduar njeri, as ka joshur njeri për punë, as ka përmendur emra, thjesht ka qenë në intimitet të tij, krejt jashtë sferës së punës e jetës publike. Duhet ligj i detajuar sepse teknologjia ka avancuar. Zhvillimet që ndodhin aty janë zgjedhje individuale, që nuk kanë të bëjnë me jetën e askujt tjetër. Do ta ftoja Sokolin në emisionin tim, nëse ai do gjykonte se personi që do kishte përballë, do ia vlente që ta pranonte për t’i kërkuar falje. Eni Çobani: Kemi dy zonja që unë kam kohë që i kam takuar. Facebook. Keni aftësi shumë të mira për të identifikuar dhe gjykuar një projekt të mirë. Në një postim në rrjetet sociale, Fuga thotë se “një marrje përgjegjesie për…. Ajo publikon herë pas here foto të ndryshe, ku pasqyron edhe shumë momente nga jeta private. Do t’ja bëja këtë ftesë në emisionin tim jo vetëm si një koleg,por edhe sepse njihemi herët. Së fundmi, Eni ka postuar në Instagram një foto, në të cilën shfaqet krah bashkëshortit. Së fundmi, Eni ka postuar në Instagram një foto, në të cilën shfaqet krah bashkëshortit. njohur shqiptare, dhe fama e saj arriti kulmin në vitin 2012-2013 gjatë emisionit "Shihemi Në Gjyq". Por besoj se në rastin ku në videon intime shfaqet një mashkull, ka patur solidaritet mashkullor sepse vetë shoqëria shqiptare është maskiliste. Meta ‘marshon’ me të rinjtë në Kombinat: Shqipëria e shqiptarëve dhe kurrë e oligarkëve dhe mafies ndërkombëtare. Eni Çobani është personalitet televiziv, juriste dhe pedagoge. Po sikur të kishte ndodhur në një tjetër ambient, p.sh. Balla ka qenë totalisht vetëm, në ambientin e tij privat. Ramaforma jote ngordh më 25 p... (Foto) Getinjo gjobitet nga policia, kjo është shifra që pagoi. Ndërmjetësuesja e rubrikës në tv Klan “Shihemi në gjyq” Eni Çobani ka humbur babain e saj. Eni Çobani është ndër figurat publike më të dashura për publikun shqiptar. Eni Cobani jep këshillën dashamirëse: Me pak durim dhe përgjegjësi do ia dalim! Erjon Skëndaj  |   A mund të zgjidhet kjo çështje me ndërmjetësim? Eni Cobani eshte krenaria e femres shqiptare dhe jam shume e bindur qe ne pak vite por me shume pune do te vendoset ne shqiperine time te dashur DREJTESI, dhe sidomos drejtesi ne femren shqiptare qe te ecin dhe ato nen shembullin e Enit, pra te bejne nje jete sa me te qet me familjen. Pas publikimit të vidios, duke parë komentet nëpër mediat online dhe rrjetet sociale, pati goxha solidaritet për Ballën nga shoqëria shqiptare dhe personalitete publike. 23 Shkurt, 2021. Të gjitha të drejtat e rezervuara. Le ta pranojmë, videon e pamë “të gjithë”… Cili qe reagimi juaj i parë? Eni Çobani: Historia e dy bashkëshortëve e rrallë, e pabesueshme TIRANE – Juristja Eni Çobani, e cila drejton rubrikën “Shihemi në gjyq” tek e “Diela Shqiptare”, tregoi dje momentet e para kur është njohur me çështjen e çiftit Tobli. Duhet ta kthejmë ligjin e “privacy”, në një nga ligjet më frenuese kundër keqpërdorimit të imazhit, të jetës private, të shpifjeve. Vetë evolucioni i ngjarjeve, evolucioni i rrjeteve sociale, i teknikave të përgjimit e spiunimit etj., na detyrojnë për ndryshime ligjore. Dashi Tashmë jeni plot optimizëm dhe gati të nisni projekte të reja. Po sikur të ishte femër, personazhi publik i piratuar në intimitet? Eni Çobani: Këto janë gjëra private, por ndoshta duke jetuar vetëm me prindërit ka dhe shqetësimin e tyre, por dhe ka gjyqe shumë të gjata prej vitesh, të cilat nuk dua ti bëj pjesë të kësaj seance. Disa orë më parë, ajo i ka dedikuar nga një postim të veçantë fillimisht bashkëshortit të saj dhe më pas një postim për të treguar vlerën që familja ka tek ajo. Eni Çobani është një prej personazheve më të dashura për publikun të cilën e shohim çdo të dielë në ekranin e “Tv klan”, nën drejtimin e rubrikës “Shihemi në gjyq”. Cdo aktivitet nga ' eni cobani ' publikohet i pari dhe ne kohe reale. Por edhe femrat kanë dëshira,pasione,hobe,që normalishtë janë private. Kjo sepse Eni ka ditur mirë se si t Avokatja e njohur dhe drejtuesja e programit ‘’Shihemi në gjyq’’ Eni Çobani është shumë aktive në rrjetet sociale. “Po shkatërrohen familje dhe karriera”, vëren drejtuesja e emisionit mjaft popullor “Shihemi në gjyq”, pjesë e programit “E Diela Shqiptare”, që transmetohet në TV Klan. Kohë më parë, në një intervistë për Eni tregoi që ky imitim jo vetëm nuk i ka pëlqyer, por edhe i ka dëmtuar imazhin. Pastaj, si duket, është shumë përmbushëse e diela, në të cilën dal gati 60 minuta dhe aty ezaurohen shumë pyetje që mund të kërkohen në intervista. Po vetë personazhet publike,a duhet të jenë më të kujdesshëm? Pinterest. Pra janë të miat, ja tregoj njeriut të dashur, me të cilin kam zgjedhur të jetoj. Së fundmi një komentuese i ka shkruar këngëtares në një foto, se iu duk si juristja e njohur e “Shihemi në gjyq”, Eni Çobani, ndërsa shprehej se të gjitha (të famshmet) janë bërë njësoj. Eni Çobani në këtë fillim viti…! Dhe nuk vishemi vetëm me rroba, por vishemi me personalitet, me autoritet dhe jetë…Në rast se do kishte qenë femër, jeta private është e njëjtë për çdo njëri, nuk ka gjini kjo gjë. Këngëtarja Anxhela Peristeri është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku gjenden më pranë ndjekësve të saj me foto dhe video nga jeta private. Eni Çobani nuk është vetëm një ndër figurat më të preferuara në televizion apo tek “E Diela Shqiptare” pasi ndjekësit e saj në Instagram shtohen çdo ditë. Anxhela Peristeri “tërbohet” pasi fansat e ngatërrojnë me Eni Çobanin. …E ndoqa me kujdes cdo pyetje dhe pergjigje te Enit. "Kur të pashe, doja të të takoja. Avokatja i ka dedikuar edhe disa fjalë tepër romantike njeriut të zemrës, duke shprehur të gjithë dashurinë që ndjenë. 20:35 / 03.04.2019. Në Instagram juristja më shpesh i dedikohet punës e megjithatë, hera herës del nga kjo kornizë për të ndarë me ne çaste të bukura familjare.. Sipas saj, Agron Llakaj i ka shpërfytyruar figurën. Eni Çobani Juristja flet për çiftin nga Kamza. Mbrishkrimi që juristja i ka lënë fotos është […] Akuza këto që…, Një 40-vjeçar me origjinë shqiptare mbeti i vrarë mesnatën e së shtunës në Rauoageroi të Islandës. Vetëm kjo është arsyeja, asnjë arsye tjetër… DASH shpalli Dvoranin si kampion të luftës ndaj korrupsionit, reagon Rama: U godit harbutërisht sepse nuk iu dorëzua presionit. “Mu duk si. Ajo publikon herë pas here foto të ndryshe, ku pasqyron edhe shumë momente nga jeta private. Eni Çobani: – Jo, unë asnjëherë nuk i refuzoj gazetarët, por kam qenë mjaft e ngarkuar. Gjithashtu juristja e njohur është shumë aktive në rrjetin social Instagram ku përveç thënieve motivuese që jep për ndjekësit e saj, ajo ndan dhe foto nga jeta e saj private. Këngëtarja Anxhela Peristeri është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku gjenden më pranë ndjekësve të saj me foto dhe video nga jeta private… Linkedin. Salsanos i mbushet mendja të shfaqë vajzat dhe na duket kaq “cool” si baba, “Kurrë s’kam menduar se do të fejohem me dikë që ka hedhur topa për të jetuar”- Aktorja konfirmon romancën e re me Aaron Rodgers, Pas dy javësh e izoluar, Jonida Shehu fiton betejën me Covid-19 dhe tregon eksperiencën e saj me virusin, Pas divorcit të bujshëm, aktorja e ‘Ertugrul” dhe këngëtari shqiptar martohen për herë të dytë së bashku. Eni pranon se kalaja e Rozafës këdo do ta bënte më krenar që është shqiptar. Prandaj i gëzohemi lirisë dhe liria është që ne të kemi të drejta individuale që të mos na shkelë askush. Lakuriqësia nuk është turp, është diçka që ecën me vetë njeriun. Veprimet janë zgjedhje të trupit të tij, që nuk mund t’i gjykojë asnjeri. Ne Dosja AL do te gjeni lajme me te fundit rreth ' eni cobani '. Juristja Eni Çobani bën thirrje për një emergjencë të ligjit “për privatësinë”, teksa flet për gazetën “Panorama”. Të gjithë sytë e veshët shkuan te disa pamje filmike të shkurtra dhe foto personale të gazetarit Sokol Balla, drejtues dhe autor i emisionit “Top Story”. …emisionin i bukur sepse … Kjo sepse Eni ka ditur mirë se si ta kthejë misionin e saj të të bërit drejtësi dhe të ndarit mendime të vlefshme edhe nëpërmjet platformave sociale. www.panorama.com.al/...balles-eni-cobani-duhet-urgjent-ligji-i-privatesise Se ne tani po kërkojmë që të kufizohemi në çdo gjë,dhe ne nuk mund të jemi kaq të kufizuar, se prandaj jemi njerëz. Ashtu ngatërrohet figura publike me jetën private dhe implikimi kthehet në ligjor. Falja e fajtorit/fajtores a duhet të jetë publike,meqë ngjarja ishte publike? Ku mund ta ndajmë privaten me publiken, kur bëhet fjalë për një personazhe të njohur? Juristja shumë e dashur për publikun, Eni Çobani, është shumë aktive në rrjetet sociale ku poston foto si nga seancat “shihemi në gjyq” ashtu edhe nga jeta private. Përgjithësisht, në Shqipëri ka patur më shumë raste meshkujsh publikë me privatësi të thyer, por që gjithsesi duket se shoqëria shqiptare i ka kapërcyer më me lehtësi, se sa e paragjykojmë.